Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Mauve Montage Cream Eye Colour

€ 12€ 22
4.5 ML | € 2666.67 / 1L
Out of stock

Mauve Montage

Little LustreRadiant RaysMagnet PowerHello OliveOld CopperMoon MosaicMauve MontageSupernova Sight

Highly pigmented colour with a buttery buildable texture. ​ ​

  • Metallic finish​
  • Lasting wear ​
  • Does not smudge​
  • High pigment payoff​
  • Intense finish​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Apply with fingertips or Eye Duo Brush​
  • Goes great with: Eye Marker, Eye Pencil, Mascara​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​ ​

How to use:​ Use fingertips or the Eye Duo Brush to apply a thin layer across lid. Make sure you blend and buff well, getting colour all the way to the lash-line. Add more layers for intense colour or layer different shades for a customised eye look.​ ​

Combine with

Image of Berry Beat Matte Lip Colour
Image of Futuristic Glow Balm Highlighter

Similar items

Rouge Shadows Eye Colour Palette - Rouge Shadows - Still Life
€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1 KG
Eye Colour Palette - Printed Waves - Still Life
€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1 KG

Others also bought

Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Black - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Tapered Knit Cardigan - Dark Grey - Still Life
SaleWool-cotton
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Suede Baseball Cap - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 69
SaleOnline exclusive
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Brown - Still Life
Ribbed Mock-Neck Top - White - Still Life
Sale
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Turtleneck Jumper - Burgundy - Still Life
€ 22€ 49
Prev. Markdown: € 25
+2
Sale
Silk-Cotton Knit Jumper - Light Blue - Still Life
€ 39€ 89
Prev. Markdown: € 49
SaleSilk-cotton
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Tapered Knit Cardigan - Beige - Still Life
SaleWool-cotton
Boat-Neck Rib-Knit Top - Black - Still Life
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Dark brown - Lookbook
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Burgundy/Pink - Still Life
Large Tote Bag - Dark grey - Still Life
€ 99€ 149
Sale
Cropped Bomber Jacket - Black - Still Life
Sale