Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Fleur de Mimosa Body Mist

€ 9€ 15
Prev. Markdown: € 10
150 ML | € 60.00 / 1L
Out of stock

Body mist with a delicate perfume featuring a flourishing scent that unfolds gentle mimosa, resting on a bed of feathery musks. ​ ​

Top notes: Almond, Bergamot, Red Currant ​

Mid notes: Jasmine, Mimosa, Heliotrope ​

Base notes: Cedarwood, Crisp Amber, Musks​ ​

  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sardonyx Fire Mini Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents

Others also bought

Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Silk-Cotton Knit Jumper - Light Blue - Still Life
€ 39€ 89
Prev. Markdown: € 49
SaleSilk-cotton
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Sicilian Sunrise Body Scrub - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Chunky Hoop Set - Gold - Still Life
Online exclusive
adidas BRMD W Sneakers - Light Pink/Yellow - Still Life
€ 59€ 110
Prev. Markdown: € 69
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Yellow - Still Life
Sale
Ruched Bust Jersey Top - Brown Stripes - Still Life
Sale
Printed Cotton Jersey T-Shirt - Pink/Graphic Print - Still Life
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Tapered Cotton Shirt - Light Turquoise - Still Life
Sale
Cropped Oversized Cotton Shirt - Pastel Pink - Still Life
€ 39€ 69
Prev. Markdown: € 49
+1
Sale100% cotton
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Gathered Twill Midi Skirt - Black - Still Life
€ 39€ 89
Prev. Markdown: € 45
Sale
adidas Samba LT - Silver/Red - Still Life
€ 79€ 130
Sale
Straight-Leg Jeans - Light Blue - Still Life
€ 79€ 99
Sale
Pleated-Waist Linen Shirt - Dark Brown - Still Life
Rib-Knit Cotton Cardigan - Muted Yellow - Still Life
Sale