Skip to:

Members get early access. Join or sign in to shop the promotion.

logo

Miami Muse Perfume Oil

chf 29
6 ML | chf 4833.34 / 1L
Out of stock

This travel-friendly roll-on perfume oil is delicately scented with long-lasting floral notes that reveals sprinkles of pink pepper falling over cotton candy swept in musk.​ 6 ml/0.24 fl oz. ​

Top notes: Pink Pepper, Guava​

Mid notes: Raspberry Blossom, Violet​

Base notes: Patchouli, Pink Cotton Candy, Liquid Musks​

Fragrance family: Fruity​

Made in Italy

Others also bought

Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+5
100% organic cotton
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Paper Blossom Eau de Toilette - Paper Blossom - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Pink Noon Eau de Toilette - Pink Noon - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool