Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Sardonyx Fire Roll-on Perfume

chf 19
6 L | chf 3.17 / 1L
Out of stock

Sardonyx Fire

Sardonyx Fire
​Scented with dark amber, wild vanilla and hints of bloom are captured in every drop of this travel-friendly roll-on perfume oil. 6  ml/0.24 fl oz
Alcohol free

Top notes: Guava, pink freesia 

Heart notes: Rose absolute, saffron, Indian jasmine 

Base notes: Patchouli, black amber, vanilla beans
​

Matching Set

Image of Eau de Toilette
Image of Mini Body Mist

Similar items

Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
chf 29
6.0 ML | chf 4833.33 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Paper Blossom Eau de Toilette - Paper Blossom - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents

Others also bought

Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+5
100% organic cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
New
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Button-Detail Wool Top - Dark Brown - Still Life
New100% wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+5
100% organic cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Burgundy - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
Relaxed Silk Shirt - Dark Blue - Still Life
+2
New100% silk
Leather Sock Boots - Dark Brown - Still Life
+1
New
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Leather Ankle Boots - Black - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Barrel-Leg Jeans - Light Blue - Still Life
+10
100% cotton
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool