Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Perfect Pistachio Hand Cream​

€ 3€ 7
Prev. Markdown: € 5
30 ML | € 100.00 / 1L
Out of stock

Rich moisturising cream with shea butter, featuring a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Leaves hands feeling silky smooth​
  • Contains shea butter​
  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sardonyx Fire Hand Lotion - Sardonyx Fire - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Amber Noir Hand Lotion​ - Amber Noir - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Nine Notes Hand Lotion​ - Nine Notes - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents

Others also bought

Perfect Pistachio Body Scrub​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 8€ 17
Prev. Markdown: € 9
250 ML | € 32 / 1 L
6 scents
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Tapered Knit Cardigan - Beige - Still Life
SaleWool-cotton
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Tachisme Pepper Scented Candle - Tachisme Pepper - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Oversized Denim Jacket - Dusty Blue - Still Life
€ 89€ 149
Prev. Markdown: € 99
Sale
Striped Resort Shirt - Brown/Blue Stripes - Still Life
Sale
Relaxed Wide-Leg Cotton Trousers - Off-White - Still Life
€ 49€ 89
Prev. Markdown: € 59
Sale100% cotton
Cropped Wide-Leg Jeans - Mid blue - Still Life
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Straight Press-Crease Trousers - Navy - Still Life
Press-Crease Cotton Trousers - Brown - Still Life
Sale100% cotton
adidas Originals Japan Decon Sneakers - Beige/Faux Snake - Still Life
Fit-and-Flare Midi Dress - Dark Brown - Still Life
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Crew-Neck Mohair-Blend Vest - Green/Multi Colour - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Washed Pink - Still Life
+10
100% organic cotton
adidas Samba LT - White - Still Life
€ 59€ 130
Prev. Markdown: € 69
Sale