Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Old Copper Cream Eye Colour

€ 22
4.5 ML | € 4888.89 / 1L
Out of stock

Old Copper

Little LustreRadiant RaysMagnet PowerHello OliveOld CopperMoon MosaicMauve MontageSupernova Sight

Highly pigmented colour with a buttery buildable texture. ​ ​

  • Metallic finish​
  • Lasting wear ​
  • Does not smudge​
  • High pigment payoff​
  • Intense finish​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Apply with fingertips or Eye Duo Brush​
  • Goes great with: Eye Marker, Eye Pencil, Mascara​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​ ​

How to use:​ Use fingertips or the Eye Duo Brush to apply a thin layer across lid. Make sure you blend and buff well, getting colour all the way to the lash-line. Add more layers for intense colour or layer different shades for a customised eye look.​ ​

Combine with

Image of Femme Flair Lip Gloss
Sale

Similar items

Rouge Shadows Eye Colour Palette - Rouge Shadows - Still Life
€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1 KG
Eye Colour Palette - Printed Waves - Still Life
€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1 KG

Others also bought

Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Rib-Trim Knitted Jumper - Red - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Relaxed Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Brown - Lookbook
+2
New100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Loose-Fit Tailored Trousers - Black - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - Black - Lookbook
+7
100% organic cotton
Plain-Knit Wool Top - Dark Red - Still Life
+2
New100% wool
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+6
New
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
100% cotton
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Slim Leather Belt - Black - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
+10
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Brown - Still Life
Knitted Mohair-Blend Vest - Light Blue - Still Life
Oversized Cotton Shirt - White - Still Life
+1
New100% cotton
Mohair-Blend Cardigan - Red - Still Life
Newcotton-wool-mohair