Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Hand Lotion

€ 6€ 12
Prev. Markdown: € 8
250 ML | € 24.00 / 1L
Out of stock

Luxurious moisturising hand lotion with a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Fast absorbing​
  • Keeps hands soft and supple.​
  • Contains sweet almond oil and peach kernel oil.​
  • Made in Italy​

 

Similar items

Hand Soap & Hand Lotion Kit - Punk Bouquet - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Amber Noir Hand Cream - Amber Noir - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Hand Cream - Sardonyx Fire - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Punk Bouquet Hand Cream - Punk Bouquet - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Hand Cream - Pink Noon - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents

Others also bought

Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Famous Brown Eye Pencil - Famous Brown - Still Life
€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1 KG
+1
Sale
Perfect Pistachio Perfume Oil​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Oversized Mohair-Blend Cardigan - Dark Blue - Still Life
Alpaca-Blend Jumper - Light Blue/White Stripes - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 45
Sale
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Oversized Mohair-Blend Sweater - Beige - Still Life
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Striped Socks - Dark Brown - Still Life
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Press-Crease Flared Jeans - Washed Mid Blue - Still Life
Ribbed Cotton Cardigan - White - Still Life
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale100% cotton
Silk-Cotton Knit Jumper - Light Blue - Still Life
€ 39€ 89
Prev. Markdown: € 49
SaleSilk-cotton
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Rib-Knit Tank Top - Chartreuse - Still Life
€ 29€ 49
Prev. Markdown: € 35
+2
Sale
Ribbed Cardigan - Grey - Still Life
€ 45€ 69
SaleOnline exclusive
A-Line Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
€ 29€ 59
Prev. Markdown: € 35
Sale
Open-Knit Polo Top - White - Lookbook
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale
Studded Alice Band - Cognac/Gold - Still Life
€ 12€ 29
Sale
New Balance 740 Sneakers - Beige - Still Life
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents