Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

The Red Satin Lip Colour

€ 22
3.8 G | € 5789.48 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Lace Trim Slip Dress - Dark Red - Still Life
Houndstooth Dress - Grey/Checked - Still Life
Lace-Trim Midi Dress - Black - Still Life
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Mock Neck Scuba Sweatshirt - Dark Brown - Still Life
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Strappy Leather Sandals - Gold - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Rib-Trim Knitted Jumper - Red - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
NewWool-cotton
Relaxed Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Brown - Lookbook
+2
New100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Plain-Knit Wool Top - Dark Red - Still Life
+2
New100% wool
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+7
New
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool