Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Early Sepia Satin Lip Colour

€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.69 / 1kg
Sale

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Double Cherry Matte Lip Colour - Double Cherry - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rouge Icon Matte Lip Colour - Rouge Icon - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Boat-Neck Rib-Knit Top - Peach - Still Life
Sale
Base Coat - Base Coat - Still Life
€ 6€ 12
10.0 ML | € 600 / 1 L
Sale
Knitted Sweater - Dark Brown - Lookbook
€ 29€ 49
Sale
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
€ 29€ 49
+1
Sale
Cropped Bomber Jacket - Black - Still Life
Sale
Suede Baseball Cap - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 69
SaleOnline exclusive
Powder Blush - Flush FIlter - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Brown - Still Life
Relaxed Wide-Leg Cotton Trousers - Rust Brown - Still Life
Sale100% cotton
adidas SL 72 OG - Cow Print - Still Life
€ 65€ 100
Sale
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Leather Chelsea Boots - Black - Still Life
Sale
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Mocha Obscure Lip Pencil - Mocha Obscure - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Press-Crease Cotton Trousers - Brown - Still Life
Sale100% cotton
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Leather Penny Loafers - Black - Still Life
Draped Turtleneck Top - Yellow - Still Life
Sale
Sleeveless Mock-Neck Top - Light Yellow - Still Life
€ 22€ 39
Prev. Markdown: € 25
Sale
Split-Suede Carryall Bag - Blue - Still Life