Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Base Coat

chf 9chf 17
10 ML | chf 900.00 / 1L
Sale

Base Coat

Base Coat

A manicure essential to extend the wear of your nail colour.

  • Clear​
  • 94 % natural origin*​
  • Vegan formula​
  • Goes great with: Nail Colour, Top Coat​ 

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​ ​

*Natural origin defined and calculated in accordance with ISO 16128​

Combine with

Image of Top Coat
chf 9chf 17
Out of stock
Image of Silky Screen Nail Colour
Out of stock
Image of Trusted Mocha Nail Colour

Others also bought

Cold Marble Nail Colour - Cold Marble - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+16
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+22
Sale
Fuzzy Flamingo Nail Colour - Fuzzy Flamingo - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+16
Sale
Mermaid Hint Nail Colour - Mermaid Hint - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Dried Petals Cheek & Lip - Dried Petals - Still Life
chf 15chf 29
5.0 G | chf 3000 / 1 KG
Sale
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
chf 89chf 169
SaleCotton-wool
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Brown - Still Life
Leather Derby Shoes - Black - Still Life
chf 95chf 199
Sale
Tailored Linen Trousers - Dark Brown - Still Life
100% linen
Tapered Knit Cardigan - Beige - Still Life
SaleWool-cotton
Tapered Jeans - Black - Still Life
+1
A-Line Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
chf 49chf 89
Sale
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Long-Sleeve Wool Top - Black - Still Life
Sale
Powder Blush - Picture Peony - Still Life
chf 17chf 32
4.0 G | chf 4250 / 1 KG
+3
Sale
Relaxed Denim Shorts - Off White - Still Life
Piqué Jersey Midi Dress - Lilac - Still Life
Sale
Ruby Glow Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Cowl-Neck Top - Beige - Still Life
chf 75chf 139
Sale
Split Suede Tote - Dark Brown - Still Life
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Textured Triangle Bikini Top - Burgundy - Still Life
Wide-Leg Jeans - Light Blue - Still Life
chf 89chf 129
+6
Sale
Press-Crease Flared Jeans - Washed Mid Blue - Still Life
Sale