Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Silky Screen Nail Colour

chf 12chf 17
10 ML | chf 1200.00 / 1L
Out of stock

High-pigmented, fast dry nail colour, with a glossy finish. Gives full coverage with two coats. 10ml / 0.34 fl. oz.

  • Solid shades give full coverage in two coats.​
  • Vegan formula​.
  • Goes great with: Base Coat, Nail Colour​.

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.

Similar items

Sequin Flora Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Peony Ghost Nail Colour - Peony Ghost - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Say Lollipop Nail Colour - Say Lollipop - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Grape Galore Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+22
Sale
Beetle Green Nail Colour - Beetle Green - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Terra Rosa Nail Colour - Terra Rosa - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
chf 9chf 17
10 ML | chf 900 / 1 L
+22
Sale
Pretty Prism Nail Colour - Pretty Prism - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22

Others also bought

Cotton Shirt - White - Still Life
+2
100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+6
100% organic cotton
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Burgundy/Pink - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
chf 59chf 119
Sale
Relaxed Silk Shirt - Dark Blue - Still Life
+2
New100% silk
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+6
100% organic cotton
Button-Detail Wool Top - Dark Brown - Still Life
New100% wool
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Leather Sock Boots - Dark Brown - Still Life
+1
New
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Straight Press-Crease Trousers - Navy - Still Life
Turtleneck Jumper - Burgundy - Still Life
chf 29chf 69
+2
Sale
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life