Skip to:

Members get early access. Join or sign in to shop the promotion.

logo

Sicilian Sunrise Body Scrub

chf 27
250 ML | chf 108.00 / 1L

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.​ ​

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​ ​

  • Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 27
350.0 ML | chf 77.14 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 15
250.0 ML | chf 60 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 25
350.0 ML | chf 71.43 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 9
30 ML | chf 300 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 17
250.0 ML | chf 68 / 1 L
9 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+5
100% organic cotton
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Relaxed Knit Jumper - Lilac - Still Life
Sicilian Sunrise Scented Candle - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 35
210.0 G | chf 166.67 / 1 KG
7 scents
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Boxy Knit Jumper - Lilac - Still Life
+5
Cotton-wool
Wool Blend Beanie - Red - Still Life
+5
NewWool-mohair
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 29
6.0 ML | chf 4833.33 / 1 L
12 scents
Braided Leather Crossbody Bag - Mole - Still Life
Canvas Beauty Pouch - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 39
169.0 G | chf 230.77 / 1 KG
4 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
chf 39
700 ML | chf 55.71 / 1 L
Gathered Jersey Midi Skirt - Red - Lookbook
Crystal Hoop Earrings - Gold/Orange - Still Life
Mohair-Blend Brushed Beanie - Dark Grey Melange - Still Life
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
chf 25
150.0 ML | chf 166.67 / 1 L
8 scents
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life