Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Perfect Pistachio Body Cream

€ 8€ 17
Prev. Markdown: € 9
350 ML | € 22.86 / 1L
Out of stock

Moisturising body cream with shea butter, featuring a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Rich texture that keeps skin eternally soft.​
  • Contains shea butter and sweet almond oil.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Warm Earth Cream Highlighter - Warm Earth - Still Life
€ 9€ 25
Prev. Markdown: € 10
10.8 G | € 833.33 / 1 KG
Sale
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Perfect Pistachio Perfume Oil​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Slim Fit Jersey T-Shirt - Pink/Blue Stripes - Still Life
€ 12€ 29
Prev. Markdown: € 15
Sale
Rib-Knit Cotton Cardigan - Marled Green - Still Life
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Orange - Still Life
Sale
Tapered Cotton Shirt - Light Turquoise - Still Life
Sale
Wool Doublé Jacket - Mole - Still Life
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Short Cord-Collar Denim Jacket - Dark Blue - Still Life
€ 79€ 129
Prev. Markdown: € 89
Sale
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
SaleWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
A-Line Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
€ 29€ 59
Prev. Markdown: € 35
Sale
Rib-Knit V-Neck Top - Butter Yellow - Still Life
Sale
Jacquard Mini Shirt Dress - Dark Brown - Still Life
Drawstring Satin Midi Skirt - Dark Brown - Still Life