Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Mini Body Mist

€ 9
50 ML | € 180.00 / 1L

Body mist with a delicate perfume that captures a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Fragrance family: Fruity​
  • Made in Italy​

 

Similar items

Amber Noir Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Miami Muse Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Forest Haze Perfume Oil - Forest Haze - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Amber Noir Perfume Oil - Amber Noir - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents

Others also bought

Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
€ 29
700 ML | € 41.43 / 1 L
Perfect Pistachio Perfume Oil​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+4
100% organic cotton
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Thin-Knit Cardigan - Dark Red - Lookbook
NewCotton-wool
Pink Noon Hand Soap - Pink Noon - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Punk Bouquet Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Ribbed T-shirt - Grey Melange - Still Life
Eye Colour Palette - Printed Waves - Still Life
€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1 KG
Chunky Hoop Set - Gold - Still Life
Online exclusive
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Mohair-Blend Pointelle Cardigan - Pink - Still Life
cotton-wool-mohair
Tapered Jeans - Black - Still Life
Cashmere Beanie - Bright Blue - Still Life
100% cashmere