Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Fleur de Mimosa Body Scrub

€ 8€ 17
Prev. Markdown: € 9
250 ML | € 32.00 / 1L
Out of stock

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features a flourishing scent that unfolds gentle mimosa, resting on a bed of feathery musks. ​ ​

Top notes: Almond, Bergamot, Red Currant ​

Mid notes: Jasmine, Mimosa, Heliotrope ​

Base notes: Cedarwood, Crisp Amber, Musks​ ​

Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​ 

Made in Italy​ ​ 

Others also bought

Hand Cream - Pink Noon - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Drawstring Satin Midi Skirt - Dark Brown - Still Life
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Ribbed Wool T-Shirt - Butter Yellow - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 39
Sale
Draped Midi Dress - Black/Yellow/Checked - Still Life
Square-Neck Tank Top - Red - Still Life
€ 10€ 22
Prev. Markdown: € 12
Sale
Oversized joggers - Light Greige - Still Life
€ 29€ 79
Sale100% organic cotton
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Alpaca-Blend Jumper - Light Blue/White Stripes - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 45
Sale
adidas Samba LT - White - Still Life
€ 59€ 130
Prev. Markdown: € 69
Sale
Oversized Cotton Shirt - White - Still Life
Sale100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Heart-Pendant Hoop Earrings - Gold - Still Life
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
€ 12€ 19
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Yellow - Still Life
Sale
Relaxed Knit Jumper - Black - Lookbook
Wool-Cotton Knitted Vest - Black - Still Life
Wool-cotton
Crewneck T-Shirt - Light Green - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Rib-Knit Wool Boatneck Top - Dark Brown - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
+1
NewWool-cotton
Sleeveless Mock-Neck Top - Light Yellow - Still Life
€ 22€ 39
Prev. Markdown: € 25
Sale
Frill-Detail Scarf Blouse - Beige - Still Life