Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Nine Notes Body Scrub

€ 8€ 17
250 ML | € 32.00 / 1L
Out of stock

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features an endlessly warm and subtle scent, evoking a sense of comfort.​ ​

 

Top notes: Bergamot, Ambrette Seeds​

Mid notes: Spring Magnolia, Waterlily, Freesia​

Base notes: Silk Musk, White linen​ ​

 

Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​

Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Amber Noir Body Lotion - Amber Noir - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Hand Cream - Pink Noon - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - Grey - Still Life
+4
100% organic cotton
Amber Noir Body Wash - Amber Noir - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Black - Still Life
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Tapered Knit Cardigan - Dark Grey - Still Life
SaleWool-cotton
Large Tote Bag - Dark grey - Still Life
€ 99€ 149
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Ribbed Mock-Neck Top - White - Still Life
Sale