Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Perfect Pistachio Body Scrub​

€ 8€ 17
Prev. Markdown: € 9
250 ML | € 32.00 / 1L
Out of stock

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Jacquard Mini Shirt Dress - Dark Brown - Still Life
Scoop-Neck Midi Dress - Light Yellow - Still Life
Sale
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
€ 29
700 ML | € 41.43 / 1 L
Textured V-Neck Mini Dress - Black - Still Life
€ 59€ 99
Prev. Markdown: € 69
Sale
Sleeveless A-Line Mini Dress - Dark Brown - Still Life
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Alpaca-Blend Cardigan - Orange - Still Life
Sale
Warm Earth Cream Highlighter - Warm Earth - Still Life
€ 9€ 25
Prev. Markdown: € 10
10.8 G | € 833.33 / 1 KG
Sale
Long Bomber Jacket - Khaki Green - Still Life
€ 89€ 149
Sale
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Denim Knee-Length Shorts - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Freshwater Pearl Necklace - White/Gold - Still Life
Flounced Balloon-Sleeve Mini Dress - Black - Still Life
Ruffle V-Neck Blouse - Black - Still Life
€ 49€ 99
Prev. Markdown: € 59
Sale
Cotton-Twill Baseball Cap - Green - Still Life
+2
Sale
Tank Dress - Green - Still Life
€ 25€ 59
Sale
Short Wool Jacket - Dark Grey - Still Life
€ 79€ 149
Sale
Long Leather Gloves - Black - Still Life
Tapered Linen Blazer - Brown - Still Life
€ 69€ 149
Prev. Markdown: € 79
Sale
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Mole - Still Life