Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sapphire Vision Eye Pencil

€ 19
1.3 G | € 14615.39 / 1kg
Out of stock

Sapphire Vision

Bold BronzeLion LookSoot SmudgeFamous BrownSapphire Vision

Long-lasting eye pencil with rich pigment that glides on and smudges effortlessly. ​

  • Dual-ended with sponge​
  • Waterproof and long-lasting​
  • Ophthalmologically tested​
  • Goes great with: Mascara, Cream Eye Colour, Eye Colour Palette ​
  • Use a sharpener made for plastic eye pencils

 

Combine with

Image of Powder Blush
€ 12€ 22
Sale

Similar items

Eye Marker - Ink Spill - Still Life
€ 19
1.1 ML | € 17272.73 / 1 L

Others also bought

Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Bar Stud Earrings - Gold - Still Life
Ocean Magic Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Interlocking Curve Stud Earrings - Gold - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Grey Melange - Still Life
Silk-Blend Ribbed Socks - Red - Still Life
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Fitted-Waist Cotton Shirt - White - Lookbook
+2
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Silk-Blend Ribbed Socks - Light Blue - Still Life
Wool Blend Beanie - Blue - Still Life
+5
NewWool-mohair
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Hooded Wool Scarf - Black - Still Life
Wool-cashmere