Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Famous Brown Eye Pencil

€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1kg
Sale

Famous Brown

Bold BronzeLion LookSoot SmudgeFamous BrownSapphire Vision

Long-lasting eye pencil with rich pigment that glides on and smudges effortlessly. ​

  • Dual-ended with sponge​
  • Waterproof and long-lasting​
  • Ophthalmologically tested​
  • Goes great with: Mascara, Cream Eye Colour, Eye Colour Palette ​
  • Use a sharpener made for plastic eye pencils

 

Combine with

Image of Rosy Clue Satin Lip Colour

Similar items

Eye Marker - Ink Spill - Still Life
€ 19
1.1 ML | € 17272.73 / 1 L

Others also bought

Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Slightly Brown Lip Gloss - Slightly Brown - Still Life
€ 8€ 15
4.0 ML | € 2000 / 1 L
+2
Sale
Glass Divine Balm Highlighter - Glass Divine - Still Life
€ 12€ 22
8.7 G | € 1379.31 / 1 KG
Sale
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Tapered Linen Blazer - Brown - Still Life
€ 69€ 149
Prev. Markdown: € 79
Sale
A-line Jacquard Midi Skirt - Beige/Gold - Still Life
Bias-Cut Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
€ 35€ 59
Prev. Markdown: € 39
Sale
Mocha Obscure Lip Pencil - Mocha Obscure - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Long-Sleeve Merino Wool Top - Black - Still Life
Sale100% merino wool
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Turtleneck Jumper - Burgundy - Still Life
€ 22€ 49
Prev. Markdown: € 25
+2
Sale
Tapered Shirt - Brown/Checked - Still Life
€ 39€ 59
Sale100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Brushed Mohair-Blend Cardigan - Light Grey - Still Life
V-Neck Merino Wool Jumper - Khaki Green - Still Life
Sale100% merino wool
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Plain-Knit Wool Cardigan - Bright Pink - Still Life
Sale100% wool
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Heart-Pendant Hoop Earrings - Gold - Still Life
French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Black - Still Life