Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sienna Stunner Satin Lip Colour

€ 22
3.8 G | € 5789.48 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Riviera Touch Nail Colour - Riviera Touch - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Block Heel Leather Pump - Red - Still Life
Knitted Cotton T-Shirt - Light Turquoise - Still Life
100% cotton
Tapered Jeans - Black - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Leather Penny Loafers - Black - Still Life
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Leather Tote Bag - Dark Brown - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Dark Blue - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
+1
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Fitted-Waist Cotton Shirt - White - Lookbook
+2
100% cotton
Relaxed Knit Jumper - Dark Red - Lookbook