Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Body Scrub

€ 8€ 17
Prev. Markdown: € 9
250 ML | € 32.00 / 1L
Out of stock

Smoothing body scrub that polishes skin with a bespoke blend of sugar and oils. Features a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Infused with meadowfoam seed oil to moisturise as it cleanses.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Fitted Tank Top - White - Still Life
€ 12€ 19
Sale
Scoop-Neck Midi Dress - Light Yellow - Still Life
Sale
Jacquard Mini Shirt Dress - Dark Brown - Still Life
Perfect Pistachio Body Wash & Body Lotion Kit - Perfect Pistachio - Still Life
€ 29
700 ML | € 41.43 / 1 L
Square-Frame Sunglasses - Grey - Still Life
Sale
Textured V-Neck Mini Dress - Black - Still Life
€ 59€ 99
Prev. Markdown: € 69
Sale
Fitted Open-Back T-Shirt - Black - Lookbook
Sale
Pleated Cotton Trousers - Khaki Green - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 49
Sale100% cotton
Rib-Knit Cardigan - Green - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 49
SaleWool-cotton
Freshwater Pearl Necklace - White/Gold - Still Life
Denim Knee-Length Shorts - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Long Bomber Jacket - Khaki Green - Still Life
€ 89€ 149
Sale
Ruched Cap-Sleeve Top - Light Blue - Still Life
€ 29€ 69
Prev. Markdown: € 35
Sale
Short Wool Jacket - Dark Grey - Still Life
€ 79€ 149
Sale
Flounced Balloon-Sleeve Mini Dress - Black - Still Life
Rib-Knit Cotton Cardigan - Marled Green - Still Life
Sale
Alpaca-Blend Cardigan - Orange - Still Life
Sale
Relaxed Jacquard Blouse - White - Still Life
Long-Sleeve Turtleneck Top - Turquoise - Still Life
Gathered Blouse - Pink - Still Life
€ 49€ 69
Sale
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Mole - Still Life
Scarf-Detail Midi Dress - Red/Print - Still Life
Sale