Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Signature Shades Eye Colour Palette

€ 29
6.2 G | € 4677.42 / 1kg
Out of stock

Signature Shades

Printed WavesRouge ShadowsModern MinimalistSignature Shades

A carefully curated selection of impeccable shades to mix-and-match.​ ​

  • Easy to blend​
  • Soft powder texture​
  • Buildable colours​
  • Features matte and shimmery options.​
  • Dermatologically tested​
  • Apply with Eye Duo Brush​
  • Goes great with: Eye Marker, Eye Pencil, Mascara, Eye Duo Brush​ ​

 

Others also bought

Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Barrel-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+10
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Large  Hoop Earrings - Gold - Still Life
Perle de Coco Scented Candle - Perle De Coco - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Plain-Knit Wool Top - Dark Red - Still Life
+1
New100% wool
Barrel‑Leg Cropped Trousers - Dark Brown - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Zip-Up Turtleneck Cardigan - Dark Blue - Still Life
Wrap-Front Blouse - Dark Blue/Dots - Still Life
Sleeveless Top - Grey - Still Life
100% cotton
Short Trench Coat - Beige - Still Life
Leather Sock Boots - Black - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+6
New
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Mohair-Blend Cardigan - Red - Still Life
Newcotton-wool-mohair
Sleeveless Satin Midi Dress - Dark Brown - Still Life
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Mock-Neck Lace Top - Dark Brown - Still Life
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Boxy Cotton T-Shirt - Dark Blue - Still Life
+4
100% organic cotton
Leather Ankle Boots - Dark Brown - Still Life