Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sapphire Vision Eye Pencil

€ 19
1.3 G | € 14615.39 / 1kg
Out of stock

Sapphire Vision

Bold BronzeLion LookSoot SmudgeFamous BrownSapphire Vision

Long-lasting eye pencil with rich pigment that glides on and smudges effortlessly. ​

  • Dual-ended with sponge​
  • Waterproof and long-lasting​
  • Ophthalmologically tested​
  • Goes great with: Mascara, Cream Eye Colour, Eye Colour Palette ​
  • Use a sharpener made for plastic eye pencils

 

Combine with

Image of Powder Blush
€ 12€ 22
Sale

Others also bought

Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Bar Stud Earrings - Gold - Still Life
Ocean Magic Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Interlocking Curve Stud Earrings - Gold - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Grey Melange - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Knitted Collar Cardigan - Bright Blue - Still Life
Silk-Blend Ribbed Socks - Red - Still Life
Silk-Blend Ribbed Socks - Light Blue - Still Life
Oversized Cotton Shirt - Lilac/White - Still Life
+1
New100% cotton
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+6
New
Hooded Wool Scarf - Black - Still Life
Wool-cashmere
Plain-Knit Wool Top - Dark Red - Still Life
+2
New100% wool
Wool Blend Beanie - Blue - Still Life
+5
NewWool-mohair
Fitted Cashmere Hood - Black - Still Life
100% cashmere
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Mohair-Blend Jacquard Jumper - Light Green/Grey - Still Life
Fitted-Waist Cotton Shirt - White - Lookbook
+2
100% cotton
Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
+10
100% cotton
Zip-Up Turtleneck Cardigan - Dark Blue - Still Life