Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Tender Tulip Liquid Blusher

€ 6€ 22
13.4 ML | € 447.77 / 1L
Out of stock

Tender Tulip

Satin BowIt's RaspberryRibbon RevealTender Tulip

A skin-loving blusher with squalane that blends effortlessly, delivering a touch of colour.​

  • Light-as-air with a hint of colour​
  • Contains squalane​
  • Dermatologically tested​
  • 92% natural origin*​
  • Goes great with: Blending Brush, Blending Sponge​ ​

*Natural origin defined and calculated in accordance with ISO 16128

Similar items

Powder Blush - Blossom out - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Fancy Brick - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Flush FIlter - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Cream Blusher - Vibrant Petunia - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Cream Blusher - Favourite Flower - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Cream Blusher - Valentine - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Powder Blush - Picture Peony - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Apricot Now - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Sand Sculpture - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale

Others also bought

Leather-Trimmed Mesh Tote Bag - Blue - Still Life
Oversized Mohair-Blend Cardigan - Dark Blue - Still Life
Powder Blush - Blossom out - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Picture Peony - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Powder Blush - Fancy Brick - Still Life
€ 12€ 22
4.0 G | € 3000 / 1 KG
+3
Sale
Femme Flair Lip Gloss - Femme Flair - Still Life
€ 8€ 15
4.0 ML | € 2000 / 1 L
+2
Sale
Boat-Neck Rib-Knit Top - Black - Still Life
Sale
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Rib-Knit Cardigan - Grey Melange - Still Life
€ 49€ 79
SaleWool-cotton
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Tapered Shirt - Brown/Checked - Still Life
€ 39€ 59
Sale100% cotton
Straight Press-Crease Trousers - Dark brown - Lookbook
Tapered Knit Cardigan - Dark Brown - Lookbook
SaleWool-cotton
V-Neck Cotton Jumper - Mustard - Still Life
Sale100% cotton
Rib-Knit Cotton Cardigan - Marled Green - Still Life
Sale
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
V-Neck Slip Midi Dress - Green/Blue Florals - Still Life
€ 49€ 89
Prev. Markdown: € 59
Sale
Tapered Knit Cardigan - Dark Grey - Still Life
SaleWool-cotton
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Brown - Lookbook
+2
New100% cotton