Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Rosy Moment Matte Lip Colour

€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.60 / 1kg
Sale

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Rouge Icon Lip Pencil
Sale

Similar items

Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
French Taupe Satin Lip Colour - French Taupe - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3

Others also bought

Bouquet Satin Lip Colour - Bouquet - Still Life
€ 15€ 22
3.8 G | € 3947.37 / 1 KG
+6
Sale
Mild Matcha Nail Colour - Mild Matcha - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Pleated Cotton Trousers - Beige - Still Life
€ 39€ 79
Prev. Markdown: € 45
Sale100% cotton
Mohair-Blend Brushed Cardigan - Camel - Still Life
Sculptural Cotton V-Neck Blouse - White - Still Life
Sale100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Early Sepia Satin Lip Colour - Early Sepia - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Sienna Stunner Lip Pencil - Sienna Stunner - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Sleeveless Crochet Top - White - Still Life
Sale
V-Neck Merino Wool Jumper - Khaki Green - Still Life
Sale100% merino wool
Dreamy Camel Satin Lip Colour - Dreamy Camel - Still Life
€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.68 / 1 KG
+6
Sale
Alpaca-Blend Jumper - Beige - Still Life
Sale
Glass Divine Balm Highlighter - Glass Divine - Still Life
€ 12€ 22
8.7 G | € 1379.31 / 1 KG
Sale
Dried Petals Cheek & Lip - Dried Petals - Still Life
€ 9€ 19
5.0 G | € 1800 / 1 KG
Sale
Wide-Leg Jeans - Light Blue - Still Life
€ 59€ 89
+6
Sale
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
€ 29€ 49
+1
Sale
Chunky Leather Loafers - Black - Still Life
+1
Sale
Cold Marble Nail Colour - Cold Marble - Still Life
€ 6€ 12
10 ML | € 600 / 1 L
+16
Sale
Nylon Parachute Trousers - Dark Blue - Still Life
Sale
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Wool-Cotton Bouclé Jumper - Dark Pink - Still Life
SaleWool-cotton
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
€ 35€ 69
Prev. Markdown: € 45
Sale
Ruched Floral Top - Red/Floral Pattern - Still Life
€ 39€ 59
Sale