Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Poised Blonde Matte Lip Colour

€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1kg

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Old Copper Cream Eye Colour
Out of stock
Image of Forever Fig Cheek Lip
Out of stock

Similar items

Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3

Others also bought

Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Wide-Leg Jeans - Light blue - Still Life
Printed Silk Scarf - Blue/Brown - Still Life
100% silk
Chunky Leather Loafers - Black - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Brown - Still Life
Rib-Trim Knitted Jumper - Red - Still Life
Cropped Oversized Cotton Shirt - Black - Still Life
Relaxed Barrel-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
100% cotton
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Brown - Lookbook
+2
New100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Plain-Knit Wool Top - Dark Red - Still Life
+2
New100% wool
Wide-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+7
New
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Draped Asymmetric T-shirt - Burgundy - Still Life
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Ribbed Silk Top - Black - Still Life
100% silk
Slim Leather Belt - Black - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock