Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Roasted Walnut Nail Colour

chf 17
10 ML | chf 1700.00 / 1L

High-pigmented, fast dry nail colour, with a glossy finish. Gives full coverage with two coats. 10ml / 0.34 fl. oz.

  • Solid shades give full coverage in two coats.​
  • Vegan formula​.
  • Goes great with: Base Coat, Nail Colour​.

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.

Similar items

Metallic Mocha Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Ruby Glow Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Pearlescence Nail Colour - Pearlescence - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Shimmer Shells Nail Colour - Shimmer Shells - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Royal Spice Nail Colour - Royal Spice - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Nail Colour - Chili Touch - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Nail Colour - Viridian Green - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Smooth Indigo Nail Colour - Smooth Indigo - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Rhinestone Roses Nail Colour - Rhinestone Roses - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22

Others also bought

Blue Art Nail Colour - Blue Art - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Cropped Slim-Leg Jeans - Mid Blue - Still Life
Cashmere Knit Scarf - Blue - Still Life
+5
100% cashmere
Boxy Knit Jumper - Green - Still Life
+5
NewWool-cotton
Wool Triangle Scarf - Dark Brown - Still Life
100% wool
Ribbed Long-Sleeve Top - Dark Brown - Lookbook
Pink Noon Perfume Oil - Pink Noon - Still Life
chf 29
6.0 ML | chf 4833.33 / 1 L
12 scents
Wool-Mohair Mittens - Blue/Brown - Still Life
NewWool-mohair
Wool Blend Beanie - Mahogany - Still Life
+3
Wool-mohair
Wool Blend Beanie - Burgundy - Still Life
+3
Wool-mohair
Voluminous Belted Wool Coat - Black - Still Life
+2
Back in stock
Wool Blend Beanie - Blue/Brown - Still Life
+3
Wool-mohair
Cotton-Linen Bucket Hat - Light Beige - Still Life
Collared Bomber Jacket - Dark Brown - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Purple - Still Life
Leather Sock Boots - Dark Brown - Still Life
+1
New
Linen Mini Dress - White - Still Life
100% linen
Wool-Cotton Jumper - Brown Melange - Still Life
NewWool-cotton
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
chf 27
250 ML | chf 108 / 1 L
5 scents
Relaxed Wool-Cotton Cardigan - Dark Blue - Still Life
Back in stockWool-cotton
Mermaid Hint Nail Colour - Mermaid Hint - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Double-Twist Sculptural Ring - Gold/Beige - Still Life
Small Card Holder - Brown - Still Life