Skip to:

Sale: New styles added

logo

Quiet Blue Nail Colour

chf 17
10 ML | chf 1700.00 / 1L

High-pigmented, fast dry nail colour, with a glossy finish. Gives full coverage with two coats. 10ml / 0.34 fl. oz.

  • Solid shades give full coverage in two coats.​
  • Vegan formula​.
  • Goes great with: Base Coat, Nail Colour​.

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.

Similar items

Ocean Magic Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Sequin Flora Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Smooth Indigo Nail Colour - Smooth Indigo - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Metallic Mocha Nail Colour - {{variantName}} - Descriptive Detail
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Metallic Blue Nail Colour - Metallic Blue - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Mermaid Hint Nail Colour - Mermaid Hint - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Blue Art Nail Colour - Blue Art - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Vivid Vermilion - Vivid Vermilion - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Beetle Green Nail Colour - Beetle Green - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Peony Ghost Nail Colour - Peony Ghost - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22

Others also bought

Collared Bomber Jacket - Dark Brown - Still Life
Amber Noir Hand Cream - Amber Noir - Still Life
chf 9
30 ML | chf 300 / 1 L
8 scents
Alpaca-Blend Cardigan - Dark Brown - Still Life
Cotton Midi Dress - Light Blue - Still Life
100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Pearlescence Nail Colour - Pearlescence - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+22
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+4
100% organic cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
New
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+11
New100% organic cotton
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Cuff Set - Silver/Blue - Still Life
chf 55
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Tie-Waist Cotton Shirt - White - Still Life
+1
New100% cotton
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Oversized Drawstring Utility Jacket - Dark Brown - Still Life
Relaxed Silk Shirt - Dark Brown/Dots - Still Life
+1
New100% silk
Barrel-Leg Jeans - Light Blue - Still Life
+11
100% cotton
Relaxed Silk Shirt - Dark Blue - Still Life
+1
New100% silk