Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Perfect Pistachio Body Wash

chf 13chf 25
350 ML | chf 37.15 / 1L
Out of stock

Richly lathering shower gel with a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Leaves skin clean, fresh and feeling soft.
  • Made in Italy​

 

Similar items

Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Sardonyx Fire Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sardonyx Fire - Still Life
2 scents

Others also bought

Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
chf 22chf 32
+1
Sale100% cotton
Fitted Tank Top - White - Still Life
chf 17chf 29
Sale
Cotton Crew-Neck T-Shirt - Pink - Lookbook
+7
100% organic cotton
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
chf 49
50.0 ML | chf 980 / 1 L
11 scents
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents
Long-Sleeve Scoop-Neck Top - Red - Still Life
Relaxed Knit Jumper - Lilac - Still Life
Crescent-Buckle Belt - Brown - Still Life
+1
Sale
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Double-Strap Slip Dress - Dark Blue - Still Life
Rib-Knit Cotton Cardigan - Marled Green - Still Life
Sale
Short-Sleeve Cashmere Top - Blue - Still Life
+1
100% cashmere
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Burgundy - Still Life
Mini Hair Claw - Lilac - Still Life
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Bright Blue - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Cropped Wide-Leg Jeans - Mid blue - Still Life
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
chf 15
250.0 ML | chf 60 / 1 L
4 scents
A-Line Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
chf 49chf 89
Sale
Pink Noon Hand Soap - Pink Noon - Still Life
chf 15
250.0 ML | chf 60 / 1 L
4 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
chf 12
50.0 ML | chf 240 / 1 L
10 scents