Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sicilian Sunrise Hand Lotion

€ 12
250 ML | € 48.00 / 1L

Luxurious moisturising hand lotion with an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.​ ​

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​ ​

  • Keeps hands soft and supple.​
  • Fast absorbing​
  • Contains sweet almond oil and peach kernel oil.​
  • Made in Italy​ ​

 

Similar items

Hand Soap & Hand Lotion Kit - Punk Bouquet - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Punk Bouquet Hand Cream - Punk Bouquet - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Amber Noir Hand Cream - Amber Noir - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sardonyx Fire Hand Cream - Sardonyx Fire - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Hand Cream - Pink Noon - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents

Others also bought

Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Scrub - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Sicilian Sunrise Scented Candle - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Punk Bouquet - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Amber Noir Body Wash - Amber Noir - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Fleur de Mimosa Hand Cream - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Slim Leather Belt - Black - Still Life
Grosgrain-Trimmed Raffia Straw Hat - Natural Straw - Still Life
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Barrel-Leg Ankle Jeans - Washed Blue - Still Life
New100% cotton
Mermaid Hint Nail Colour - Mermaid Hint - Still Life
€ 17
10 ML | € 1700 / 1 L
+22
Knitted Tank Top - Purple/Brown/Striped - Still Life
Fitted-Waist Cotton Shirt - White - Lookbook
+2
100% cotton
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents