Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

The Red Satin Lip Colour

€ 32
3.8 G | € 8421.06 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 32
3.5 G | € 9142.86 / 1 KG
+3
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
€ 32
3.5 G | € 9142.86 / 1 KG
+3
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
€ 32
3.7 G | € 8648.65 / 1 KG
+10

Others also bought

Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Lace Trim Slip Dress - Dark Red - Still Life
Houndstooth Dress - Grey/Checked - Still Life
Lace-Trim Midi Dress - Black - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Gathered Side Placket Top - Dark Grey - Still Life
100% cotton
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Mock Neck Scuba Sweatshirt - Dark Brown - Still Life
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Strappy Leather Sandals - Gold - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Wide-Leg Jeans - Dark Blue - Still Life
Doublé Jacket - Mole - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Grey - Still Life
NewWool-cotton
Wool Mock-Neck Top - White/Black - Still Life
100% wool
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+5
Cotton-wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Blue - Still Life
+5
Wool-cotton
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool