Skip to:

Sale: New styles added

logo

Petal Expression Sheer Lip Colour

€ 32
3.5 G | € 9142.86 / 1kg

Petal Expression

Petal ExpressionModest BuffPeach PrintRetro CordovanMake JamOrchid ParkBubblegum

A sheer lipstick that gives a hint of colour, leaving lips moisturised with shiny finish.​ ​

  • Light-as-air​
  • Sheer coverage with slight shine​ 
  • Contains Hyaluronic Acid​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 32
3.8 G | € 8421.05 / 1 KG
+6
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life

Others also bought

Long Leather Gloves - Purple - Still Life
Pleated Mini Skirt - Dark Blue - Still Life
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
Rib-Trim Knitted Jumper - Red - Still Life
Tie Waist Jersey Top - Black - Lookbook
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Punk Bouquet Body Scrub - Punk Bouquet - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Punk bouquet Hand Lotion - Punk bouquet - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Lace-Trim Midi Dress - Black - Still Life
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Tailored Circle Cut Skirt - Black - Still Life
Wool Mock-Neck Top - White/Black - Still Life
100% wool
Leather Tote Bag - Dark Brown - Still Life
Wool Triangle Scarf - Burgundy - Still Life
100% wool
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
Tapered Jeans - Black - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Boxy Knit Jumper - Dark Grey - Still Life
+4
Cotton-wool
Satin Bow Liquid Blusher - Satin Bow - Still Life
€ 22
13.4 ML | € 1641.79 / 1 L
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
New
Bright Tomato Nail Colour - Bright Tomato - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16