Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit

€ 15
200 ML | € 75.00 / 1L

Sicilian Sunrise

Sardonyx FireSicilian Sunrise

Gift box featuring mini body wash and body lotion in Sicilian Sunrise, an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber

Sicilian Sunrise Body Wash

Richly lathering shower gel.

  • Leaves skin clean, fresh and feeling soft.
  • Made in Italy

Sicilian Sunrise Body Lotion

Moisturising yet lightweight body lotion.

  • Leaves skin feeling like silk.
  • Contains a bespoke blend of oils such as sweet almond oil, meadowfoam seed oil, and macadamia seed oil.
  • Made in Italy

 

Similar items

Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Amber Noir Body Wash - Amber Noir - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents

Others also bought

Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Sicilian Sunrise Body Scrub - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
adidas Handball Spezial Sneakers - Dusty Green - Still Life
Punk Bouquet Hand Cream - Punk Bouquet - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Hand Cream Trio Kit - Blue/Red/Yellow - Still Life
€ 17
90 ML | € 188.89 / 1 L
Cotton Balloon Trousers - Mole - Still Life
100% cotton
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+4
100% organic cotton
Fleur de Mimosa Mini Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents