Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Body Lotion

€ 17
350 ML | € 48.58 / 1L

Moisturising yet lightweight body lotion, featuring a woody scent that unveils deep earthy oud with a twist of citrus. ​ ​

Top notes: Lemon, Ginger, Watery Accord​

Mid notes: Petitgrain, Tangerine​

Base notes: Amber, Moss, Agarwood​ ​

  • Leaves skin feeling like silk ​
  • Contains a bespoke blend of oils such as sweet almond oil, meadowfoam seed oil and macadamia seed oil.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Miami Muse Hand Cream - Miami Muse - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Hand Cream - Pink Noon - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Pink Noon Hand Lotion - Pink Noon - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Scented Candle - Arabesque Wood - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Forest Haze Eau de Toilette - Forest Haze - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Wool-Cotton Jumper - Brown Melange - Still Life
NewWool-cotton
Cotton Jersey Mini Dress - Brown/Striped - Still Life
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Miami Muse Body Scrub - Miami Muse - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Peony Ghost Nail Colour - Peony Ghost - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Leather Loafers - Black - Still Life
Pink Noon Body Mist - Pink Noon - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents