Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Perle de Coco Scented Candle

€ 25
210 G | € 119.05 / 1kg

Perle De Coco

Punk BouquetPerle De CocoSardonyx FireSicilian SunriseArabesque WoodTachisme PepperDéjà Vu Mood

This scented candle features notes of milky coconut cruising seas of warm vanilla and sweet caramel.

Top notes: Caramel, Red Apple

Mid notes: Bamboo, Jasmine, Ylang

Base notes: Vanilla, Warm Milk Accord, Sandalwood

Fragrance family: Fruity

Burning time: around 50 hours

Trim the wick 5mm before use. 

Made in the EU

 

Others also bought

Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Hand Lotion​ - Perle de Coco - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Perle de Coco Roll-on Perfume - Perle de Coco - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sardonyx Fire Hand Cream - Sardonyx Fire - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Mohair-Blend Jumper - Mole - Lookbook
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Double-Breasted Wool Coat - Beige - Still Life
Back in stock
V-Neck Gathered Dress - Dark Blue/Dots - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Oversized Shirt - Light Blue - Still Life
100% cotton
Voluminous Belted Wool Coat - Black - Still Life
+2
Back in stock
Relaxed Knit Jumper - White - Lookbook
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Pink Noon Hand Soap - Pink Noon - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Sicilian Sunrise Body Scrub - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Canvas Beauty Pouch - Fleur de Mimosa - Still Life
€ 29
169.0 G | € 171.6 / 1 KG
4 scents
New Balance 740 Sneakers - Blue/White - Still Life
Crossover Leather Sandals - Black - Still Life
Relaxed Knit Jumper - Lilac - Still Life
Amber Noir Mini Body Mist​ - Amber Noir - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents