Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Perfect Pistachio Body Cream​

£ 7£ 15
350 ML | £ 20.00 / 1L
Out of stock

Moisturising body cream with shea butter, featuring a warm gourmand scent that is delicious, delightful and dreamy. ​ ​

Top notes: Pistachio Nuts, Warm Milk, Hazelnut​

Mid notes: White Chocolate, Ambroxan, Amber​

Base notes: Candied Vanilla, Sandalwood, Creamy Musks​ ​

  • Rich texture that keeps skin eternally soft.​
  • Contains shea butter and sweet almond oil.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Fleur de Mimosa Body Mist - Fleur de Mimosa - Still Life
£ 8£ 14
150.0 ML | £ 53.33 / 1 L
9 scents
Sale
Perfect Pistachio Mini Body Mist​ - Perfect Pistachio - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Perfect Pistachio Eau de Toilette​ - Perfect Pistachio - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Perfect Pistachio Perfume Oil​ - Perfect Pistachio - Still Life
£ 18
6.0 ML | £ 3000 / 1 L
12 scents
Slim Fit Jersey T-Shirt - Pink/Blue Stripes - Still Life
Fitted Tank Top - Black - Lookbook
£ 11£ 18
Sale
Fitted Tank Top - White - Still Life
£ 11£ 18
Sale
Rib-Knit Cotton Cardigan - Marled Green - Still Life
A-Line Mini Skirt - Dark Brown - Still Life
Sale
Wool Doublé Jacket - Mole - Still Life
Jacquard Mini Shirt Dress - Dark Brown - Still Life
Rib-Knit T-shirt - White - Still Life
SaleWool-cotton
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Tapered Cotton Shirt - Light Turquoise - Still Life
Sale
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
£ 9
250.0 ML | £ 36 / 1 L
4 scents
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
£ 14
150.0 ML | £ 93.33 / 1 L
9 scents
Online exclusive
Crewneck T-Shirt - Black - Still Life
+1
Sale100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Ribbed Long-Sleeve Top - Light Blue - Still Life
V-Neck Swimsuit - Black - Still Life
£ 35£ 67
Sale
Alpaca-Blend Knitted Top - Oatmeal - Still Life
Knitted Sweater Vest - Navy Blue - Still Life
SaleWool-cotton
Drawstring Satin Midi Skirt - Dark Brown - Still Life