Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Sicilian Sunrise Body Lotion

£ 15
350 ML | £ 42.86 / 1L

Moisturising yet lightweight body lotion with an uplifting scent of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.​ ​

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​ ​

  • Leaves skin feeling like silk. ​
  • Contains a bespoke blend of oils such as sweet almond oil, meadowfoam seed oil, and macadamia seed oil.​
  • Made in Italy​ ​

 

Others also bought

Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 14
350.0 ML | £ 40 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Scrub - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 15
250 ML | £ 60 / 1 L
6 scents
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 14
150.0 ML | £ 93.33 / 1 L
9 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 6
30 ML | £ 200 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 9
250.0 ML | £ 36 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Perfume Oil - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 18
6.0 ML | £ 3000 / 1 L
12 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 11
250.0 ML | £ 44 / 1 L
9 scents
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
£ 14
350.0 ML | £ 40 / 1 L
3 scents
Miami Muse Hand Lotion - Miami Muse - Still Life
£ 11
250.0 ML | £ 44 / 1 L
9 scents
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
£ 14
150.0 ML | £ 93.33 / 1 L
9 scents
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Amber Noir Hand Cream - Amber Noir - Still Life
£ 6
30 ML | £ 200 / 1 L
8 scents
Slim Oval-Frame Sunglasses - Burgundy - Still Life
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Miami Muse Hand Soap - Miami Muse - Still Life
£ 9
250.0 ML | £ 36 / 1 L
4 scents
Rib-Knit Tank Top - Dark Brown - Still Life
Pink Noon Mini Body Mist - Pink Noon - Still Life
£ 8
50.0 ML | £ 160 / 1 L
10 scents
Fleur de Mimosa Eau de Toilette​ - Fleur de Mimosa - Still Life
£ 32
50.0 ML | £ 640 / 1 L
15 scents
Double-Twist Sculptural Ring - Gold - Still Life
Mohair-Blend Brushed Beanie - Dark Grey Melange - Still Life
Sicilian Sunrise Scented Candle - Sicilian Sunrise - Still Life
£ 23
210.0 G | £ 109.52 / 1 KG
5 scents