Skip to:

Members get early access. Join or sign in to shop the promotion.

logo

Makeup

Explore makeup designed to express individuality through colour, texture and finish. Discover products for eyes, lips and face, from softly defined everyday looks to more expressive styles. Thoughtfully developed formulas combine refined pigments with modern simplicity.

Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Satin Bow Liquid Blusher - Satin Bow - Still Life
chf 32
13.4 ML | chf 2388.06 / 1 L
Shaping Brush ​ - Shaping Brush - Still Life
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Smashing Coral Lip Gloss - Smashing Coral - Still Life
chf 25
4.0 ML | chf 6250 / 1 L
+2
Rouge Shadows Eye Colour Palette - Rouge Shadows - Still Life
chf 39
6.2 G | chf 6290.32 / 1 KG
Eye Colour Palette - Printed Waves - Still Life
chf 39
6.2 G | chf 6290.32 / 1 KG
Plain Nougat Lip Glow - Plain Nougat - Still Life
chf 29
2.8 G | chf 10357.14 / 1 KG
Blending Brush​ - Blending Brush - Still Life
Hot Coffee Tinted Lip Serum - Hot Coffee - Still Life
chf 29
5.5 ML | chf 5272.73 / 1 L
Canvas Beauty Pouch - Sicilian Sunrise - Still Life
chf 39
169.0 G | chf 230.77 / 1 KG
4 scents
Canvas Beauty Pouch - Fleur de Mimosa - Still Life
chf 39
169.0 G | chf 230.77 / 1 KG
4 scents
Canvas Beauty Pouch - Miami Muse - Still Life
chf 39
169.0 G | chf 230.77 / 1 KG
4 scents
Canvas Beauty Pouch - Pink Noon - Still Life
chf 39
169.0 G | chf 230.77 / 1 KG
4 scents
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
32 of 32 products

New makeup range

Discover more