Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Floral Focus Matte Lip Colour

chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1kg

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Celestial Blitz Cream Highlighter
Out of stock

Similar items

Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3

Others also bought

Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Navy Blue - Still Life
Open-Knit Cotton Dress - White - Still Life
100% cotton
Ribbed Silk Top - Black - Still Life
100% silk
Mock-Neck Lace Top - Dark Brown - Still Life
Square-Frame Aviator Sunglasses - Red - Still Life
Cotton-Twill Baseball Cap - Dark Blue - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+6
100% organic cotton
Pleated Mini Skirt - Blue - Still Life
Strappy Leather Sandals - Black - Still Life
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
chf 32
3.8 G | chf 8421.05 / 1 KG
+6
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+6
100% organic cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Dark Brown - Still Life
New100% wool
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Classic Tote Bag - Brown - Still Life