Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Pomegranate Satin Lip Colour

chf 32
3.8 G | chf 8421.06 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3

Others also bought

Multi-Coloured Bangle - Black/Multi Colour - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
chf 27
250 ML | chf 108 / 1 L
6 scents
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Dark Brown - Still Life
New100% wool
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+3
100% organic cotton
Relaxed Silk Shirt - Dark Blue - Still Life
+1
New100% silk
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Leather Ankle Boots - Black - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Mini Skirt - Black - Still Life
New