Skip to:

Sale: Seasonal markdowns

logo

Sienna Stunner Satin Lip Colour

chf 32
3.8 G | chf 8421.06 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
chf 39
30 G | chf 1300 / 1 KG
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
chf 32
3.5 G | chf 9142.86 / 1 KG
+3
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
chf 32
3.7 G | chf 8648.65 / 1 KG
+10

Others also bought

Riviera Touch Nail Colour - Riviera Touch - Still Life
chf 17
10 ML | chf 1700 / 1 L
+16
Tapered Jeans - Black - Still Life
+1
Block Heel Leather Pump - Red - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+3
100% organic cotton
Knitted Cotton T-Shirt - Light Turquoise - Still Life
100% cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Pull-On Wool Trousers - Dark Mole - Still Life
New100% wool
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Wool Wrap Cardigan - Dark Brown - Still Life
New100% merino wool
Button-Detail Wool Top - Grey - Still Life
New100% wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Barrel-Leg Jeans - Black - Still Life
+10
New100% organic cotton
Merino Wool Polo Neck Top - Dark Brown - Lookbook
+1
New100% merino wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Button-Detail Wool Top - Dark Brown - Still Life
New100% wool
Bouclé Wool Car Coat - Dark Brown - Still Life
Ribbed Long-Sleeve Top - Black - Lookbook
Satin Pull-On Trousers - Dark Brown - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+3
100% organic cotton
Relaxed Silk Shirt - Dark Blue - Still Life
+1
New100% silk
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Leather Ankle Boots - Black - Still Life
Voluminous Belted Wool Coat - Dark Mole Melange - Still Life
+2
Back in stock