Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Nocturnal Tales Perfume Oil

€ 19
6 ML | € 3166.67 / 1L

A long-lasting woody scent. In the night, dark tales of tobacco, osmanthus and lavender awaiting to be told.

Top notes: Grapefruit, Cypress, Lavender

Mid notes: Tobacco, Osmanthus, Tea

Base notes: Vetiver, Vanilla, Cedar Atlas, Suede

  • Fragrance family: Wood
  • Made in Italy

 

Others also bought

Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Cotton Cross-Over Blouse - Yellow/Checked - Still Life
100% cotton
Nocturnal Tales Eau de Toilette - Nocturnal Tales - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Forest Haze Eau de Toilette - Forest Haze - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Amber Noir Hand Soap - Amber Noir - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Relaxed Knit Jumper - White - Lookbook
Long Wool Coat - Dark Mole - Still Life
Back in stock
Cropped Cotton Twill Shirt - White - Still Life
Desert Edition Eau de Toilette - Desert Edition - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Fitted-Waist Cotton Shirt - Dark Blue - Still Life
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Cropped Oversized Cotton Shirt - White - Lookbook
Medium Hair Claw - Black/Tortoise - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+10
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Boxy Cotton T-Shirt - Beige - Still Life
+4
100% organic cotton
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive