Skip to:

Member exclusive - early access to sale. Join or sign in to shop now.

logo

Sicilian Sunrise Perfume Oil

€ 19
6 ML | € 3166.67 / 1L

This travel-friendly roll-on perfume oil is delicately scented with long-lasting uplifting notes of freshly picked lemons, tickling sun-warmed wood to new life.​ 6 ml/0.24 fl oz. ​ ​

Top notes: Lemon, Grapefruit, Red Currant​

Mid notes: Jasmine Petals, Pineapple, Pear​

Base notes: Cedarwood, Musk, Amber​ ​

Fragrance family: Fresh​

Made in Italy​

Others also bought

Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Wash - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Hand Cream​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Alpaca-Blend Knitted T-Shirt - Mole - Still Life
Sicilian Sunrise Hand Soap - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 10
250.0 ML | € 40 / 1 L
4 scents
Online exclusive
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Wool-Cotton Zip Cardigan - Beige/Green/Checked - Still Life
Wool-cotton
Sicilian Sunrise Hand Lotion​ - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Sicilian Sunrise Body Wash & Body Lotion Mini Kit - Sicilian Sunrise - Still Life
2 scents
Tapered Jeans - Light Blue - Still Life
Punk Bouquet Body Wash - Punk Bouquet - Still Life
€ 15
350.0 ML | € 42.86 / 1 L
3 scents
Cropped Bomber Jacket - Green - Still Life
Punk Bouquet Mini Body Mist - Punk Bouquet - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Desert Edition Eau de Toilette - Desert Edition - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Cropped Wide-Leg Jeans - Mid blue - Still Life
Chunky Hoop Set - Silver - Still Life
Online exclusive
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Croco Effect Buckle Leather Belt - Brown/Faux Croco - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Dark Brown - Still Life
+10
100% cotton
Paisley Silk Scarf - Brown/White Paisley - Still Life
100% silk