Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Arabesque Wood Scented Candle

€ 25
210 G | € 119.05 / 1kg

Arabesque Wood

Punk BouquetPerle De CocoSardonyx FireSicilian SunriseArabesque WoodTachisme PepperDéjà Vu Mood

This scented candle features a woody scent, unveiling deep earthy oud with a twist of citrus.

Top notes: Lemon, Ginger, Watery Accord

Mid notes: Petitgrain, Tangerine

Base notes: Amber, Moss, Agarwood

Fragrance family: Woody

Burning time: around 50 hours

Trim the wick 5mm before use.

Made in the EU

 

Others also bought

Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Hand Soap & Hand Lotion Kit - Arabesque Wood - Still Life
€ 22
500.0 ML | € 44 / 1 L
2 scents
Brushed Cashmere Vest - Lilac - Still Life
+1
New100% cashmere
Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
New Balance 740 Sneakers - White - Still Life
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Barrel-Leg Trousers - Black - Still Life
100% cotton
adidas Originals Japan Decon Sneakers - Beige/Faux Snake - Still Life
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Boxy Cotton T-Shirt - Grey - Still Life
+4
100% organic cotton
Relaxed Knit Jumper - Black - Lookbook
Arabesque Wood Hand Cream - Arabesque Wood - Still Life
€ 7
30 ML | € 233.33 / 1 L
8 scents
Boxy Cotton T-Shirt - Black - Lookbook
+4
100% organic cotton
Sardonyx Fire Perfume Oil - Sardonyx Fire - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Arabesque Wood Body Scrub - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Sardonyx Fire Body Scrub - Sardonyx Fire - Still Life
€ 17
250 ML | € 68 / 1 L
6 scents
Déjà Vu Mood Perfume Oil - Déjà Vu Mood - Still Life
€ 19
6.0 ML | € 3166.67 / 1 L
12 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Cowl-Neck Camisole - Beige - Still Life
Gathered Top - Black - Still Life