Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Striking Orange Matte Lip Colour

€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1kg

A standout lipstick with matte texture that leaves a velvety finish.​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • High pigment payoff​
  • Contains rice wax, sunflower wax​
  • Comfortable on lips​
  • No dry feeling​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Ripe Peach Cheek & Lip
Sale
Image of Lion Look Eye Pencil
Sale

Similar items

Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Retro Cordovan Sheer Lip Colour - Retro Cordovan - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Make Jam Sheer Lip Colour - Make Jam - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3

Others also bought

Boxy Cotton T-Shirt - White - Still Life
+4
100% organic cotton
Arabesque Wood Hand Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 12
250.0 ML | € 48 / 1 L
9 scents
Oversized Peacoat - Beige - Still Life
Arabesque Wood Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Crescent Crossbody Bag - Beige - Still Life
Rib Midi Dress - Yellow - Still Life
100% organic cotton
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Belted Cotton Dress - Red - Still Life
100% cotton
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Arabesque Wood Body Lotion - Arabesque Wood - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
Nail Colour - Chili Touch - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Tie-Hem Mini Dress - Black - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - Pink - Lookbook
+7
100% organic cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Mohair-Blend Pointelle Cardigan - Pink - Still Life
cotton-wool-mohair
Alpaca-Blend Knitted Cardigan - Green - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Dark Red - Still Life
+1
NewWool-cotton
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Alpaca-Blend Balloon-Sleeve Jumper - Navy Blue - Still Life