Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

French Taupe Satin Lip Colour

€ 17€ 22
3.8 G | € 4473.69 / 1kg
Sale

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Double Cherry Matte Lip Colour - Double Cherry - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rouge Icon Matte Lip Colour - Rouge Icon - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Modest Buff Sheer Lip Colour - Modest Buff - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Berry Beat Matte Lip Colour - Berry Beat - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Slightly Brown Lip Gloss - Slightly Brown - Still Life
€ 8€ 15
4.0 ML | € 2000 / 1 L
+2
Sale
Peach Print Sheer Lip Colour - Peach Print - Still Life
€ 15€ 22
3.5 G | € 4285.71 / 1 KG
+3
Sale
Straight Press-Crease Trousers - Black - Lookbook
Rib-Knit Top - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 59
Sale
Cassis Keeper Nail Colour - Cassis Keeper - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
adidas Tokyo W - black/white - Still Life
€ 69€ 100
Sale
Mohair-Blend Knitted T-shirt - Brown - Still Life
Famous Brown Eye Pencil - Famous Brown - Still Life
€ 10€ 19
1.3 G | € 7692.31 / 1 KG
+1
Sale
Sienna Stunner Lip Pencil - Sienna Stunner - Still Life
€ 8€ 15
1.21 G | € 6611.57 / 1 KG
+1
Sale
Sicilian Sunrise Body Lotion - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 17
350.0 ML | € 48.57 / 1 L
3 scents
adidas Gazelle Lo Pro W Sneakers - Dark Red - Still Life
Croco Effect Belt - Beige/Faux Croco - Still Life
€ 29€ 49
+1
Sale
Knitted Jumper - Black - Still Life
€ 39€ 59
SaleWool-cotton
Straight Press-Crease Trousers - Dark brown - Lookbook
Rosy Moment Matte Lip Colour - Rosy Moment - Still Life
€ 17€ 22
3.7 G | € 4594.59 / 1 KG
+10
Sale
Rib-Knit Cardigan - Dark Blue - Still Life
€ 59€ 119
SaleCotton-wool
Suede Baseball Cap - Dark Brown - Still Life
€ 39€ 69
SaleOnline exclusive
Scarlet Shade Nail Colour - Scarlet Shade - Still Life
€ 9€ 12
10 ML | € 900 / 1 L
+22
Sale
Cream Blusher - Simply Pink - Still Life
€ 12€ 25
11.3 G | € 1061.95 / 1 KG
+1
Sale
Crewneck T-Shirt - White - Still Life
€ 12€ 22
Prev. Markdown: € 15
+1
Sale100% cotton
Leather Chelsea Boots - Black - Still Life
Sale
Mauve Modern Cheek & Lip - Mauve Modern - Still Life
€ 10€ 19
5.0 G | € 2000 / 1 KG
Sale
adidas SL 72 OG - Brown/Pink - Still Life
€ 59€ 100
Sale
Knot-Buckle Leather Belt - Black - Still Life
Sale