Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Desert Edition Perfume Oil

€ 19
6 ML | € 3166.67 / 1L

A long-lasting woody scent. Let your mind and senses wander down the cardamom dunes, in the spice route trails. 6 ml/0.24 fl oz.

Top notes: Pistachio, Sage, Cardamom

Mid notes: Mimosa Aromaspace, Orris, Dried Fruit

Base notes: Tonka Bean, Honey Aromaspace, Oak Fusion

  • Fragrance family: Wood
  • Made in Italy

 

Others also bought

Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Wool-Cashmere Mock Neck Jumper - Black - Still Life
Wool-cashmere
Miami Muse Mini Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Mid-Waist Bootcut Jeans - Washed Blue - Still Life
New100% cotton
Desert Edition Eau de Toilette - Desert Edition - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Sicilian Sunrise Mini Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Pull-On Wool Trousers - Black - Still Life
Back in stock100% wool
Fit-and-Flare Midi Dress - Dark Brown - Still Life
Rib-Knit Wool Boatneck Top - Dark Brown - Still Life
Relaxed Jacquard Blouse - White - Still Life
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Arabesque Wood Mini Body Mist - Arabesque Wood - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Perle de Coco Eau de Toilette - Perle de Coco - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Sicilian Sunrise Eau de Toilette - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Perle de Coco Mini Body Mist - Perle de Coco - Still Life
€ 9
50.0 ML | € 180 / 1 L
10 scents
Online exclusive
Sicilian Sunrise Body Mist - Sicilian Sunrise - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Cross-Back V-Neck Swimsuit - Blue/White/Striped - Still Life
Punk Bouquet Eau de Toilette - Punk Bouquet - Still Life
€ 35
50.0 ML | € 700 / 1 L
11 scents
Online exclusive
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Sardonyx Fire Body Mist - Sardonyx Fire - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool