Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Rustic Roses Satin Lip Colour

€ 22
3.8 G | € 5789.48 / 1kg

A classic lipstick with a creamy texture that leaves a satin finish. ​ ​

  • Light-as-air yet full coverage​
  • Caring with moisturising properties​
  • Contains castor oil, cocoa butter, rice wax, sunflower wax​
  • High pigment payoff​
  • Vegan formula​
  • Dermatologically tested​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

Vegan formula means that this product formula does not contain any ingredients with animal origin.​

Similar items

Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Petal Expression Sheer Lip Colour - Petal Expression - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Deep Burgundy Matte Lip Colour - Deep Burgundy - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Orchid Park Sheer Lip Colour - Orchid Park - Still Life
€ 22
3.5 G | € 6285.71 / 1 KG
+3

Others also bought

Zip Pocket Tailored Trousers - Black - Still Life
Wrap Midi Dress - Blue/Pink - Still Life
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Boxy Cotton T-Shirt - Beige - Still Life
+4
100% organic cotton
Pleated Mini Skirt - Dark Blue - Still Life
Blue Art Nail Colour - Blue Art - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+22
Cropped Kick Flare Trousers - Black - Still Life
Oversized Curved Sunglasses - Black/Tortoiseshell - Still Life
Double Arch Hair Tie - Black/Silver/Tortoise - Still Life
Leather-Trimmed Mesh Tote Bag - Black - Still Life
Drawstring Waist Sleeveless Dress - Hot Pink - Still Life
Gathered Blouse - Purple - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Square-Neck Swimsuit - Brown/Blue - Still Life
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Boxy Cotton T-Shirt - Dark Blue - Still Life
+4
100% organic cotton
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Leather Penny Loafers - Black - Still Life
Crescent Crossbody Bag - Dark Brown - Still Life
Leather Tote Bag - Dark Brown - Still Life