Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Modest Buff Sheer Lip Colour

€ 22
3.5 G | € 6285.72 / 1kg

Modest Buff

Petal ExpressionModest BuffPeach PrintRetro CordovanMake JamOrchid ParkBubblegum

A sheer lipstick that gives a hint of colour, leaving lips moisturised with shiny finish.​ ​

  • Light-as-air​
  • Sheer coverage with slight shine​ 
  • Contains Hyaluronic Acid​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Similar items

Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Poised Blonde Matte Lip Colour - Poised Blonde - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Pomegranate Satin Lip Colour - Pomegranate - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Striking Orange Matte Lip Colour - Striking Orange - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Floral Focus Matte Lip Colour - Floral Focus - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Leather Tote Bag - Dark Brown - Still Life
Tapered Jeans - Black - Still Life
Curved Leather Shoulder Bag - Dark Brown - Still Life
Miami Muse Body Mist - Miami Muse - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Spherical Brass Ring - Silver - Still Life
Eye Marker - Ink Spill - Still Life
€ 19
1.1 ML | € 17272.73 / 1 L
Sardonyx Fire Scented Candle - Sardonyx Fire - Still Life
€ 25
210.0 G | € 119.05 / 1 KG
7 scents
Linen Mini Dress - Black - Still Life
100% linen
Strappy Leather Sandals - Black - Still Life
Perle de Coco Body Mist​ - Perle de Coco - Still Life
€ 15
150.0 ML | € 100 / 1 L
8 scents
Online exclusive
V-Neck Maxi Dress - Stone Beige - Still Life
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Bright Tomato Nail Colour - Bright Tomato - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Sleek Leather Cowboy Boots - Black - Still Life
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Wool Triangle Scarf - Burgundy - Still Life
100% wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Boxy Cotton T-Shirt - Grey - Still Life
+4
100% organic cotton
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton