Skip to:

Sale: Up to 50% off

logo

Make Jam Sheer Lip Colour

€ 22
3.5 G | € 6285.72 / 1kg

Make Jam

Petal ExpressionModest BuffPeach PrintRetro CordovanMake JamOrchid ParkBubblegum

A sheer lipstick that gives a hint of colour, leaving lips moisturised with shiny finish.​ ​

  • Light-as-air​
  • Sheer coverage with slight shine​ 
  • Contains Hyaluronic Acid​
  • Goes great with: Lip Pencil​ ​

 

Combine with

Image of Glass Divine Balm Highlighter

Similar items

Rouge Icon Lip Colour & Lip Pencil Kit - Rouge Icon - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Sienna Stunner Satin Lip Colour - Sienna Stunner - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Sienna Stunner Lip Colour & Lip Pencil Kit - Sienna Stunner - Still Life
€ 29
30 G | € 966.67 / 1 KG
Pink Era Matte Lip Colour - Pink Era - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Bare Biscotti Matte Lip Colour - Bare Biscotti - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
Rosy Clue Satin Lip Colour - Rosy Clue - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rich Auburn Matte Lip Colour - Rich Auburn - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10
The Red Satin Lip Colour - The Red - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rustic Roses Satin Lip Colour - Rustic Roses - Still Life
€ 22
3.8 G | € 5789.47 / 1 KG
+6
Rose Overload Matte Lip Colour - Rose Overload - Still Life
€ 22
3.7 G | € 5945.95 / 1 KG
+10

Others also bought

Ribbed Long-Sleeve Top - White - Lookbook
Bright Tomato Nail Colour - Bright Tomato - Still Life
€ 12
10 ML | € 1200 / 1 L
+16
Mini Hair Clips - Gold - Still Life
Classic Tote Bag - Brown - Still Life
Straw Mini Tote - Dark Beige - Still Life
Barrel-Leg Jeans - Washed Pink - Still Life
+10
100% organic cotton
Long Wool Coat - Black - Still Life
Back in stock
Barrel‑Leg Cropped Trousers - Dark Brown - Still Life
Leather Tote Bag - Dark Brown - Still Life
Rib-Trim Knitted Jumper - Black - Still Life
Boxy Knit Jumper - Dark Mole - Still Life
+5
Cotton-wool
Thin-Knit Cardigan - Mole - Lookbook
NewCotton-wool
Wool Triangle Scarf - Burgundy - Still Life
100% wool
Boxy Knit Jumper - Dark Brown - Still Life
+5
NewCotton-wool
Merino Wool Wrap Cardigan - Grey Melange - Still Life
New100% merino wool
Cotton Crew-Neck T-Shirt - White - Still Life
+7
100% cotton
Mini Skirt - Black - Still Life
New
Leather Penny Loafers - Dark Brown - Still Life
Boxy Cotton T-Shirt - Grey - Still Life
+4
100% organic cotton
Wool-Cotton V-Neck Jumper - Pink - Still Life
+1
Wool-cotton
Mock-Neck Lace Top - Dark Red - Still Life
Satin Bow Liquid Blusher - Satin Bow - Still Life
€ 22
13.4 ML | € 1641.79 / 1 L
Long Leather Gloves - Purple - Still Life
Asymmetric Wool Jacket - Dark Blue - Still Life